İzmir’de yaz aylarında hemen her muhitte lokma dökümüne rast gelmişsinizdir. Bir beş dakika bekleyerek bu harika tatlının tadına bakmak ve bir dua ederek manevi rahatlamayı yaşamak pek çoğumuzun yaptığı bir eylemdir. Bize bazit gibi görünen bu tatlının yapımı oysa pek çok dikkat edilmesi gereken püf noktaları içermektedir. Bunları bilen bir firma ile çalışmak çok büyük bir keyiftir.

Tarihten günümüze kadar gelen bu kural ve tariflere bağlı imalat gerçekleştiren Bornova lokma firması arıyorsanız tam yerine geldiğinizi belirtelim. İzmir lokma döken firmaların pek çoğu hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olmak ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bizde bu durumu tersine çevirerek kendimiz hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Bornova Lokma Firması Bulmak Neden Zor

Bornova ilçesi sınırları içerisinde lokma tatlısı yapan yüzlerce firma bulunmaktadır. Ama Bornova’nın merkezinde ve en ücra köşelerinde Lokma dökümü ve dağıtımı yapan çok az sayıda firma bulunmaktadır.  Bu firmalardan biride biz olmaktayız. İzmir’de gelişen ve yavaş yavaş tüm ülkeye yayılmaya başlayan lokmanın dağıtılacağı yerde hazırlanıp pişirilmesi bir gelenek halini almaktadır. Başta büyük şehirler olmak üzere hemen her yerde lokma dağıtımına rastlamak artık olasıdır.

Bornova lokma firması olarak son derece kaliteli ve lezzetli üretimler gerçekleştirmekteyiz. Bu da birinci sınıf yağ, un ve şeker kullanımı ile mümkün olmaktadır. Kullanılan malzeme birinci sınıf olmalıdır ki lokma da lezzetli ve kaliteli olabilsin yoksa yavan bir tatlının dağıtılmasının pek bir anlamı yoktur. Lezzetli ve sağlık bir lokma dökmenin ilk şartı budur ikincisi ise lokma döken ustanın deneyim ve tecrübesidir.

Ustanın hangi malzemeden ne kadarlık bir oranda kullanacağını ve bu malzemeleri hangi zamanlarda birbiri ile karıştıracağı oldukça önemlidir. Ayıca şerbetin kıvamı da oldukça önemli olup ne az nede çok tatlı olmaması lokmanın dengesini yakalaması gerekmektedir.
Firmamız Bornova lokma olarak birinci sınıf malzemeyi bulup ustaca işlemede yılların deneyim ve bilgisine sahiptir. Bugüne kadar Bornova’da üretip dağıtmış olduğumuz bütün lokmalarımız birinci sınıf olup bu kalitede devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz.

Bornova Lokmacısı

Bornova lokmacısı arayan vatandaşlarımıza bir çift lafımız olacaktır. İlk bakmanız gereken ucuz lokma fiyatı değil kaliteli lokma olmalıdır. Genelde insanlarımız ucuz lokma diyen herkese kanmaktadırlar. Oysa ucuz diyerek size nasıl bir lokma sundukları meçhul kalmaktadır. Bu yüzden de piyasada birçok kalitesiz iş yapan firmalar ödüllendirilmektedir. Bu firmaların piyasaya hakim olması durumunda ise İzmir lokma sektörü artık bir simge olmaktan çıkacaktır.

Kaliteli, sağlıklı ve lezzetli lokma dökümü yapan firmalar ise dertlerini anlatamamaktadır. Biz size kaliteli ve sağlıklı lokma dökümü vaat ediyoruz. Yılların verdiği deneyim ve güvence ile buradayız. Siz Bornova’nın neresinde ve nasıl bir lokma sunumu ve kaç kişilik lokma dökümü istediğinizi bize iletmeniz yeterlidir. İstediğiniz yer ve zamanda ekibimiz hazır olup, istenilen miktarda lokma dökümünü gerçekleştirmekteyiz. Tek yapmanız gereken bizi aramak.

 

 

Bornova lokma