Bornova Lokma

İzmir’de yaz aylarında hemen her muhitte lokma dökümüne rast gelmişsinizdir. Bir beş dakika bekleyerek bu harika tatlının tadına bakmak ve bir dua ederek manevi rahatlamayı yaşamak pek çoğumuzun yaptığı bir eylemdir. Bize bazit gibi görünen bu tatlının yapımı oysa pek çok dikkat edilmesi gereken püf noktaları içermektedir.

Tarihten günümüze kadar gelen bu kural ve tariflere bağlı imalat gerçekleştiren Bornova lokma firması arıyorsanız tam yerine geldiğinizi belirtelim. İzmir lokma döken firmaların pek çoğu hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olmak ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bizde bu durumu tersine çevirerek kendimiz hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Bornova Lokma Firması Bulmak Neden Zor

Bornova ilçesi sınırları içerisinde lokma tatlısı yapan yüzlerce firma bulunmaktadır. Ama Bornova’nın merkezinde ve en ücra köşelerinde Lokma dökümü ve dağıtımı yapan çok az sayıda firma bulunmaktadır.  Bu firmalardan biride biz olmaktayız. İzmir’de gelişen ve yavaş yavaş tüm ülkeye yayılmaya başlayan lokmanın dağıtılacağı yerde hazırlanıp pişirilmesi bir gelenek halini almaktadır.

Bornova lokma firması olarak son derece kaliteli ve lezzetli üretimler gerçekleştirmekteyiz. Bu da birinci sınıf yağ, un ve şeker kullanımı ile mümkün olmaktadır. Kullanılan malzeme birinci sınıf olmalıdır ki lokma da lezzetli ve kaliteli olabilsin yoksa yavan bir tatlının dağıtılmasının pek bir anlamı yoktur. Lezzetli ve sağlık bir lokma dökmenin ilk şartı budur ikincisi ise lokma döken ustanın deneyim ve tecrübesidir.

Ustanın hangi malzemeden ne kadarlık bir oranda kullanacağını ve bu malzemeleri hangi zamanlarda birbiri ile karıştıracağı oldukça önemlidir. Ayıca şerbetin kıvamı da oldukça önemli olup ne az nede çok tatlı olmaması lokmanın dengesini yakalaması gerekmektedir.
Firmamız Bornova lokma olarak birinci sınıf malzemeyi bulup ustaca işlemede yılların deneyim ve bilgisine sahiptir. Bugüne kadar Bornova’da üretip dağıtmış olduğumuz bütün lokmalarımız birinci sınıf olup bu kalitede devam edeceğimizi tüm halkımızın bilmesini isteriz.

 

Bornova lokma

2018-09-07T13:06:48+00:0030/06/2014|Bornova lokmacısı|

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Yazın