İzmir Lokma

/İzmir Lokma
İzmir Lokma2018-01-11T13:36:35+00:00

Lokma tüm dünyada rastlanılan bir yiyecek olmasına rağmen ülkemizde başta İzmir olmak üzere Ege bölgesinde ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Pek çok kişi de İzmir lokması diye adlandırmaktadır. İzmir lokmacı firması deyince de akla bizim gelmemiz kaçınılmazdır.
Mevlitlerde, sünnet törenlerinde, iş yeri açılışlarında, asker uğurlamalarında ve ya dönüşlerinde lokma dağıtmak adettendir. Burada söz konusu olan lokma dağıtan kişinin dağıtma sebebinden dolayı alacağı hayır duasıdır. Bu yüzden dağıtılacak lokmanın kaliteli malzemeden iyi bir şekilde yapılmış olması oldukça önemlidir. Kaliteli bir lokmayı yiyen insanların yapacağı hayır duası elbette içten ve samimi olmaktadır.

İzmir lokmacı firması deyince bizim akla gelmemizin başlıca sebeplerinden birisi kaliteli üretimdir. İkinci etken de güler yüzlü, lezzete lezzet katan hünerli personelin varlığıdır. Hayır işi yapılan bir yerde asık suratlı, anlayışsız kaba saba adamların lokma dökmesi ve dağıtması ile güler yüzlü, anlayışlı neyi nasıl yapması gerektiğini bilen personelin lokma dağıtması arasında dağlar kadar fark vardır.

izmir lokma 1

İzmir lokmacı firması çok başka bir tatlı yapıyor

İzmir lokma döktürmek isteyen vatandaşlarımızın ilk uğrayacakları yerlerden biri bizim olmamız gayet doğal bir sürecin sonucudur. Lokma döken ve dağıtan personelimizin ustalığı karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen müşterilerimiz memnuniyetini dostlarına anlatmakta bu da bizim için önemli bir gurur kaynağı olmaktadır. Dini değerlere saygılı gelenek ve göreneklerine bağlı insan ilişkilerinde uzman personelin dağıtacağı bir lokmanın keyfini çıkarmak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.

Bu tatlının üretiminde dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlardan birincisi pişme süresinin iyi ayarlanmasıdır. Eğer buna dikkat edilmez ise ya dışı yanık içi hamur bir lokma ortaya çıkacaktır. Ya da şekli bozuk hem içi hem dışı hamur bir ürün ortaya çıkacaktır. Bunun için de ustanın ateşe hakim olması şarttır.

İstediğiniz her yer ve zamanda mobil ekibimizin olağanüstü kalitede ve lezzette yaratmış olduğu lokmaları insanlara ulaştırmak için her zaman hizmetinizdeyiz. İzmir lokmacı firması olarak lokma kültürünü en iyi bir şekilde yaşatmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.

WhatsApp Yazın