izmir pilav dağıtımıİzmir pilav dağıtımı dendiğinde ekibimizin ustalığı akla gelir. Maharettir pilav yapmak. Bilen bilir ki pilav başka, diğer yemeklere benzemez. Ustalığı ustalıktır. Kimileyin pilav diye insanlara sunulan pirinç lapasıdır. Hani lapayı kötülemek olur bu söylem ve ifade. Zira pilav diye yapılan ne pilava benzer ne lapaya, tuhaf, garip bir şeydir. Ağzın alan pişman olur. Yutsa yutamaz. Atsa atamaz. Hayra dağıtılan pilavsa bu durum daha da beterdir. Hayır yapanın vebali doğar. Ucuza kaçmış gibi olur, yeterince önem verilmemiş gibi anlaşılır. Kimsenin hayrına olmaz. Kimsenin duasını almaz.

İzmir pilav dağıtımı ihtiyacınız olduğunda, biz en yakınızdayız, telefon, eposta ya da internet istediğiniz yerden ulaşabilirsiniz bize. Hayır işidir pilav. İster nohutlu ister sade, ister tavuklu nasıl isterseniz ustamınız kıvamında yapar pilavını, tadında, deminde sunar. Hürmetlendirir sunumda ekip arkadaşlarımız. Niyaz eder tadanlar pilavı. Beğenmediğinizde masrafı bizdendir. Günahı da bizedir. Biz İzmir pilav dağıtımında helal olmayan iş yapmayız. Bizim yaptığımız pilavdan, sağlık sorunu olmayan bir porsiyon daha istemekte, bir kat daha fazla hayır duası etmektedir.

Hayır İçin İzmir Pilav Dağıtımı

Hayır için en iyi seçeneklerden birisi de pilav dağıtımıdır. Hem insanların karnını doyurmak hem de bir dua almak için en iyi yollardan birisidir. Burada soru şu olmaktadır nasıl bir pilav dağıtımı ve kimle yaptırmak gerekir. Eğer ilk defa bir pilav dağıtımı yaptırıyor iseniz ve tanıdık bir firmanız yok ise internette ilk bulduğunuz firma ile çalışmak isteyeceksinizdir. Buda ister istemez bir takım sorunları ortaya çıkarmaktadır.

Nedir bu sorunlar kısaca açıklamaya çalışalım. Birincisi firmanın sağlıklı ve temiz bir üretim yapıp yapmadığını bilmek gerekir. Birçok kişi firmanın nasıl bir üretim yaptığından çok ucuz bir fiyat verip vermemesi ile ilgilenmektedir. Bunun doğal sonucu olarak da temiz ve sağlıklı bir üretim firma çalışanlarının inisiyatifine kalmaktadır. Takdir edersiniz ki buda genelde büyük bir hayal kırıklığı ile sonuçlanmaktadır. Oysa en baştan siz nasıl bir üretim yapıldığını sorgulasanız temizliğin sizin için önemli olduğunu vurgulasanız her şey çok farklı olacaktır.

Hayır için İzmir pilav dağıtımı yapan bir çok firma vardır. Bu firmalar ürünlerinde farklı farklı pirinç ve yağlar kullanmaktadırlar. Peki, lezzetli bir pilav yapımı için hangi ürünleri kullanmak lazımdır. Bir kere hangi çeşit pirinç kullanırsanız kullanın önemli olan kaliteli ve taze ürün olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pirinç çeşitlerinden kırık pirinç hariç şu pilava çok iyi gitmektedir demek oldukça zordur. Örneğin kimisi baldo çeşidi ile yapılan pilavı lezzetli bulurken bazı insanlarda Osmancık pirinci ile yapılanı daha lezzetli bulabilmektedir.

Pilav Dağıtım Firması

Pilav dağıtımı eski bir gelenek olup artık insanlar kendileri pek yapmamakta daha çok ya bizim gibi hayır işlemek isteyen insanlara yardımcı firmalar ya da yemek şirketleri ile anlaşmaktadırlar. Buda yukarda bahsetmiş olduğumuz bir sağlıklı ve lezzetli üretim sorununu beraberinde getirmektedir. Bunun yanı sıra gerek üretim aşamasında gerekse de dağıtım esnasında bazı şeylere dikkat etmek bazı uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Pilav dağıtım firması bir kere her yönü ile temiz ve sağlıklı bir üretim yaptığını sadece hayır sahibine değil bütün herkese bir şekilde göstermelidir. Yani işin şov kısmı değil, özünde temizliğe önem verildiğinin gösterilmesidir. Zaten iyi gözlem yapan bir çift göz nasıl çalışıldığını çok iyi fark edecektir. Pilavın yapılış anını belki görmeyebilirsiniz fakat dağıtımı sizin gözünüz önünde gerçekleşmektedir. Kapların poşetler içerisinde tutulmasından tutun da kullanılan kepçenin temizliğine kadar her şey sizin denetiminize açık olmaktadır.

Pilav Dağıtım Hizmeti

hayır için pilav dağıtımıBizim yurdumuzda genelde bir yakınını kaybeden vatandaşımız yakını için bir şeyler yapmak ister. Bunun için de ya İzmir lokma dökümü ya da pilav dağıtım hizmeti satın alır. Ya da bir iş yeri açılışı yapmak isteyen birisi birçok insanın hayır duası ile işine başlamak kendisine iyi geleceğini düşünür. Bu yüzden de pilav dağıtım hizmeti satın alabilir. Ya da mutlu bir gününüzde örneğin nişan ya da evlilik olabilir insanlarla bu mutluluğunuzu paylaşmak istemeniz gayet doğaldır. Düğününüze gelen insanlara yiyecek bir şey ikram etmek isteyebilirsiniz. Bu durumda da pilav dağıtımı gayet uygun bir çözüm olmaktadır.

Pilav dağıtımı nasıl yapılmaktadır. Firmanın ve ev sahibinin görevleri nelerdir. Kısaca buna bir göz atalım. Bir kere baştan nasıl konuşulduysa firmanın sorumlulukları belirlenmiş olmaktadır. Örneğin sadece pilav dağıtımı istenmiş içecek dağıtımı istenmemiş ise firmanın yükümlülüğü sadece pilav dağıtımı ile sınırlı kalmaktadır. Ya da üzerinin süslemesi için hayır sahibi ben bu işi yapacağım demişse gene firma sadece pilavını yapacak üzerine konulacak malzemeyi ev sahibi tedarik edecektir.

İzmir pilav dağıtımını kimler yapar

Biz pilav yapımında en iyi malzemeleri kullanmaktan kaçınmıyoruz. Çünkü yaptığımız işin doğasına uygun olmak zorundayız. Yaptığımız işin doğasında insanların hayır işlemesi vardır. Hayır işleyen insana yapılacak en büyük yardım da işinizi en doğru bir şekilde yapmaktır. Hiçbir şekilde hileye hurdaya kaçmadan en iyi bir şekilde yapmanız o insana en büyük destek olacaktır.

Pilav yapımında kullandığınız malzemeye dikkat etmez iseniz ne olur. Birincisi bu yemeği yiyen insanların memnuniyetsizliği yüzlerinden okunacaktır. İkincisi eğer çok kötü bir malzeme kullanmış iseniz insanların sağlık problemleri ortaya çıkacaktır. Tabii işin bir de manevi boyutu vardır ki bunu hiç bir şekilde karşılayamazsınız. Çünkü hayır işlemek isteyen bir insandan alacağınız beddua çok etkili olacaktır. Hiçbir şekilde iki yakanız bir araya gelmez.

Pilav dağıtımı Neleri Kapsamaktadır

Pilav dağıtımı yukarda da konusu geçtiği üzere konuşulup anlaşılmış olan listeye göre gerçekleştirilmektedir. Eğer etli pilav ve ayran istemiş iseniz firma bunu yerine getirmekle yükümlüdür. Sadece bir pilav dağıtımı istemiş iseniz bunu, pilav ve lokma dağıtımını birlikte istemiş iseniz bu yükümlülüğünü yerine getirmekle görevlidir. Diğer firmalar nasıl bir malzeme ile çalıştıklarının bizim için pek bir önemi yoktur. Biz müşterimizle konuştuğumuz üzere yükümlü olduğumuz görevleri yerine getirmek için en iyi malzemeyi kullanmaktayız.

En iyi malzemeyi kullanmanın birinci yolu ürünleri her daim taze bir şekilde almaktan geçer. Bazı firmaların yaptığı gibi tavuk stoğu yapıp derin dondurucularda saklayarak fiyattan kar etmek hem lezzetin kalitesinde bir düşüşe yol açmakta hem de sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Kullanılan yağın çeşidi ve kalitesi de bizde müşteri tarafından belirlenmektedir. Bazı müşterilerimiz ayçiçeği ile ürünlerini istemekte bazıları ise saf tereyağı ile yapılmasını istemektedirler. Bunlar en başından konuşulduğu şekli ile yerine getirilen görevler arasındadır.

Pilav dağıtımı esnasında kullanılan tabak ve bardak gibi aksesuarlar firmamız tarafından karşılanmakta olup bunlar için ayrıca bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Fiyat konusunda sadece şunu söyleyelim yanında istemiş olduğunuz içecek çeşidinden tutun da üzerinin süslemesinde kullanılan etin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Bir örnek vermek gerekirse hangi ayran markasını istiyorsanız ona göre fiyat değişikliği olmaktadır. Bunun da nedeni bizden değil ayran firmasından kaynaklanmaktadır.

İzmir pilav dağıtımı 1