Yaklaşık otuz yıldır Bostanlı lokma olarak faaliyet gösteren firmamız halkımızın beğenisi doğrultusunda üretimlerini geliştirmektedir. Klasik lokma dökümünün yanı sıra yeni ve modern dokunuşları ile de beğeni kazanmaktadır.  Çikolata soslu, Hindistan cevizi süslemeli gibi yeni modern sunumlar yapılmaktadır. Bunlar tamamen sizin isteğinize bağlı olup randevu alırken mutlaka bu isteğinizi ayrıca belirtmeniz gereklidir.

Bostanlı lokma olarak yeni genç neslin zaten çok beğenerek tükettikleri lokma tatlısını farklı dokunuşlarla da daha cazip hale getirmekteyiz. Yeni yeni ortaya çıkan tatlıcılar ve şekerlemeciler ile rekabeti daha canlı tutmak için bu tür yenilikleri yapmak kaçınılmaz olmaktadır.  Son noktada bizim üretimlerimizi bir kişi satın alarak halka ücretsiz dağıtmakta böylece halkın beğenisi biraz daha canlı kalabilmektedir.

Çok farklı bir Bostanlı lokma

Lokma tatlısı İzmir’de para ile satışı istisna sayılabilecek kadar azdır. Daha çok hayır amaçlı insanların dağıttıkları bir tatlıdır. Hafif olması, lezzetli olması ve diğer tatlılara nazaran daha ucuz olması onun bu amaçla kullanılmasını sağlamaktadır. Bostanlı lokmacısı olarak bu basit ama amacı ve etkisi büyük tatlının en iyi bir şekilde üretimini ve dağıtımını sağlamakla yükümlüyüz. Bunun için de geleneklerimizde olduğu şekli ile ama modern araç ve gereçlerle üretim yapmaktayız. Bunun size sağladığı yarar ise daha seri ve daha temiz bir ürün sunumu olmaktadır.

Firmamızın otuz yıllık bir zamandan beri üretim yaptığını bu alanda en eskilerden biri olduğumuzu söylemiştik. Son zamanlarda ise Bostanlı lokma olarak faaliyet gösteren firmaların sayısında önemli artış yaşanmaktadır. Bunda teknolojideki yeniliklerin sektöre uyarlanması sonucu üretimin el değmeden daha pratik bir şekilde yapılması da etkili olmuştur.

Bostanlı lokmacısı olarak faaliyete başlayan bu firmalara karşı dikkatli olmakta fayda vardır. Birincisi bu firmalar içerisinde yasal olarak üretim izni bulunmayan firmalar olabilmektedir. Sadece bir araçla İzmir lokma firması olduğunu zanneden bu firmaların üretimlerinde bir lezzet ve tat bulunmaması bir yana sağlıklı olup olmadığı da tartışma konusudur. Çünkü bu firmaların hiçbir yere bir sorumluluğu olmadığı için kendi kafalarına göre malzeme kullanmakta ve üretim gerçekleştirmektedir.

 

Bostanlı lokma