İzmir’in en yoğun nüfusuna sahip ilçesinde yıllardan beri Buca lokma olarak bilinen firmamızın üretmiş olduğu lokmaların tadına bakmayan yok gibidir. Bütün malzemeleri birinci sınıf malzeme ile üretilen tatlılarımızın lezzeti tescillenmiştir. Her firmanın kolay kolay bu lezzete ulaşamamasının sebeplerinden birisi lokma ustasının yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayışıdır. Pek tabii ki kullanılan malzemelerin birinci kalite olduğunu varsayarak böyle söylemekteyiz.

Buca lokma olarak yaklaşık otuz yıllık bir zaman diliminde Buca’da lokma dağıtmadığımız sokak kalmadı desek fazla abartmamış sayılırız. Buca halkının kaliteli lokmaya olan aşinalığı da buradan gelmektedir. Buca için lokma standardı oldukça yükseklere çıkmış durumdadır. Eğer bu standartta bir lokma dökümü yapamıyorsanız lokma dağıttığınız bir mahalleden bir daha çağrılmanız mümkün değildir. Ama bizim lokma dağıtımı yaptığımız sokak ya da mahalleden defalarca dağıtım gerçekleştirdiğimiz olmuştur. Bu da üretmiş olduğumuz lokmaların lezzetinin tescillenmesidir.

Buca lokma

Buca lokma firması temiz olmalı

İzmir’de lokma dökümünün tarihinde Buca lokmacısı olarak bilinmenin bir diğer önemli sebebi de sağlıklı ve temiz üretimin simgelerinden biri olmamızdır. Araçlarımızın temizliğinden tutun da personelimize kadar her şey dört dörtlük temiz ve hijyenik olarak bulunmaktadır. Lezzete verilen önem kadar sağlığa da önem vermek bizim temel prensibimizdir. Lokma dağıtımından sonra bütün araç ve gereçlerimiz güzelce yıkanıp bir sonraki lokma dökümüne kadar temiz bir şekilde bekletilmektedir. Sağlıklı bir lokma dökümünün ilk kuralı burada gerçekleşir. Ben daha sonra temizliğimi yaparım derseniz yağ donacak ve zehirli bir atık olarak aletlerinizin üzerinde kalacaktır. Bu yüzden lokmacılık hiç de sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Çünkü 3-4 lokmaya çıkmışsınızdır. Evinize gidip biran önce dinlenmek istersiniz. Fakat önce yapılması gereken bir temizlik vardır. Bunu yapmadan hiç bir yere gidemezsiniz.

Buca lokma firması olarak lezzetli ve sağlıklı üretimlerimizi olabilecek ne uygun rakamlarla halkımıza sunmaktayız. Şurası unutulmamalıdır ki ucuz, sağlıksız ve de lezzetsiz üretimlerle bizim üretimlerimiz karıştırmamalıdır. Biz her şeyden önce en iyi malzeme ile üretim yapmaktayız ki bu da belli bir maliyet ortaya çıkarmaktadır. Bu çıkan maliyete rağmen firmamız her zaman için olabilecek en uygun rakamları halkımıza sunma gayreti göstermektedir. Bundan sonra da göstermeye devam edecektir.