Buca lokmaİzmir’in en yoğun nüfusuna sahip ilçesinde yıllardan beri Buca lokma olarak bilinen firmamızın üretmiş olduğu lokmaların tadına bakmayan yok gibidir. Bütün malzemeleri birinci sınıf malzeme ile üretilen tatlılarımızın lezzeti tescillenmiştir. Her firmanın kolay kolay bu lezzete ulaşamamasının sebeplerinden birisi lokma ustasının yeterli bilgi ve deneyime sahip olmayışıdır. Pek tabii ki kullanılan malzemelerin birinci kalite olduğunu varsayarak böyle söylemekteyiz.

Buca lokma olarak yaklaşık otuz yıllık bir zaman diliminde Buca’da lokma dağıtmadığımız sokak kalmadı desek fazla abartmamış sayılırız. Buca halkının kaliteli lokmaya olan aşinalığı da buradan gelmektedir. Buca için lokma standardı oldukça yükseklere çıkmış durumdadır. Eğer bu standartta bir lokma dökümü yapamıyorsanız lokma dağıttığınız bir mahalleden bir daha çağrılmanız mümkün değildir. Ama bizim lokma dağıtımı yaptığımız sokak ya da mahalleden defalarca dağıtım gerçekleştirdiğimiz olmuştur. Bu da üretmiş olduğumuz lokmaların lezzetinin tescillenmesidir.

Buca Lokma Fiyatı

Buca’da lokma fiyatları hemen hemen İzmir lokma fiyatları ile paralellik göstermektedir. Buca İzmir’in merkez ilçelerinden birisidir. Burada lokma fiyatlarının büyük farklılıklar göstermesi beklenmemelidir. Genelde nasıl fiyat belirleniyorsa burada da aynı şekilde fiyat belirlenmektedir. Dağıtılan kişi sayısı ana belirleyicidir. Kaç kişilik lokma dağıtımı isteniyor ise ona göre fiyatlar değişmektedir.

Buca lokma fiyatı diğer ürünlerde olduğu gibi ne reklam ücretlerinden ne aracıların komisyonlarından etkilenen bir olgu değildir. Sadece çalışanların maliyeti ve malzemelerin maliyeti ana gider olarak belirlenmektedir. Burada ne komisyoncular ne de toptancılar söz konusu değildir.

Buca Lokmacısı

Buca lokmaBuca’da lokma dağıtımı yapan firmaların pek çoğu oldukça basit bir örgütlenme yapısı içerisindedirler. Bu firmalar genelde bir usta ve bir çıraktan oluşmaktadır. Büyüme yoluna giren firmalarda ise bir usta ve birkaç çırak olarak faaliyet göstermeleri bilinmektedir. İzmir lokma firmaları içerisinde bilgi çağına ayak uydurup modern bir yapılaşma içerisine giren firma sayısı oldukça azdır.

Bilgi çağında Buca lokmacısının nasıl bir örgütlenme yapısı olmalıdır. Kendisini başarılı bir şekilde daha ileriye götürecek nasıl bir yöntem ve araçlar kullanmalıdır. Bir kere kurumsal bir anlayış tüm firmaya ve çalışanlarına hakim olmak zorundadır. Buda düzgün bir geribildirim ve öğrenme yöntemi ile mümkün olabilmektedir.

Buca lokmacısı arayışında olan vatandaşlarımızın internet aramalarında ilk baktıkları olgulardan birisi İzmir lokma fiyatı olmaktadır. Buda ister istemez onları yanlış bir zemine çekmektedir. Çünkü bir hizmet alırken fiyat elbette önemlidir. Fakat fiyattan daha önemli olan ise hizmetin kalitesidir. Daha doğrusu nasıl bir hizmet ve kaç paradır. Yani bu ikisini birlikte değerlendirmek gerekir.

İnternet ilanlarında en çok karşılaşılan ucuz İzmir lokma fiyatıdır. Lokma sektöründeki hızlı değişimler piyasaya birçok yeni oyuncunun girmesini sağlamıştır. Ne lokma yapımından nede bu işin manevi dünyasından bihaber olan bu firmalar ise fiyat politikaları ile sektörde bir yer edinmek istemektedirler. Bu firmaların ucuz lokma adı altında verdikleri hizmet ise tam anlamı ile rezalettir. Birçok insanı mağdur edip bir sonraki vurgunun peşine düşmektedirler. Bu firmalara karşı uyanık olmak gerekir.

Modern Buca Lokmacısı

Bilgi çağında tüm şirketlerin olduğu gibi Buca lokmacısının da olduğu yerde sayması beklenmemelidir. Firmalar genelde sahip oldukları zenginlikleri ev araba gibi yatırımlara bağlamaktadırlar. Oysa biraz ARGE çalışmalarına kaynak aktarabilseler neler yapabileceklerini kendileri dahi hayal edemez.

Modern Buca lokmacısı olmak için ilk önce bu yeni üretim tekniklerine ve yeni ürünlere kafa yormak gerekir. Bazı firmaların ufak tefek yeni üretim denemeleri yaptıklarını görüyoruz. Bu sektörümüz açısından oldukça güzel bir gelişmedir. Fakat ne yazık ki yeterli düzeyde olmamaktadır. Yeni tekniklerin ve üretimlerin profesyonel bir şekilde araştırılıp yapılması gerekmektedir.

Buca lokma

Buca Lokma Firması Temiz Olmalı

İzmir’de lokma dökümünün tarihinde Buca lokmacısı olarak bilinmenin bir diğer önemli sebebi de sağlıklı ve temiz üretimin simgelerinden biri olmamızdır. Araçlarımızın temizliğinden tutun da personelimize kadar her şey dört dörtlük temiz ve hijyenik olarak bulunmaktadır. Lezzete verilen önem kadar sağlığa da önem vermek bizim temel prensibimizdir. Lokma dağıtımından sonra bütün araç ve gereçlerimiz güzelce yıkanıp bir sonraki lokma dökümüne kadar temiz bir şekilde bekletilmektedir.

Sağlıklı bir lokma dökümünün ilk kuralı burada gerçekleşir. Ben daha sonra temizliğimi yaparım derseniz yağ donacak ve zehirli bir atık olarak aletlerinizin üzerinde kalacaktır. Bu yüzden lokmacılık hiç de sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Çünkü 3-4 lokmaya çıkmışsınızdır. Evinize gidip biran önce dinlenmek istersiniz. Fakat önce yapılması gereken bir temizlik vardır. Bunu yapmadan hiç bir yere gidemezsiniz.

Buca lokma firması olarak lezzetli ve sağlıklı üretimlerimizi olabilecek ne uygun rakamlarla halkımıza sunmaktayız. Şurası unutulmamalıdır ki ucuz, sağlıksız ve de lezzetsiz üretimlerle bizim üretimlerimiz karıştırmamalıdır. Biz her şeyden önce en iyi malzeme ile üretim yapmaktayız ki bu da belli bir maliyet ortaya çıkarmaktadır. Bu çıkan maliyete rağmen firmamız her zaman için olabilecek en uygun rakamları halkımıza sunma gayreti göstermektedir. Bundan sonra da göstermeye devam edecektir.

Doğru Firma Seçimi

Buca’da lokma dağıtımı yaptıracak vatandaşlarımızın doğru firma seçiminde bulunması için birkaç ipucu vereceğiz. Ortalıkta son derece yüksek bir reklam kirliliği varken bunun hayırsever vatandaşlarımıza yardımcı olacağını düşünüyoruz. Bir kere elbette yasal bir firma olması çok önemlidir. Fakat sadece yasal diye bir firmanın güzel bir üretim yapmasını beklemekte hayal olacaktır.

Firma seçiminde size nasıl bir lokma dağıtımı yapacağını söyleyebilen firmaları seçmeniz yerinde olacaktır. Öyle ucuz lokma gibi son derece cezbedici reklamlara kanmayınız. Çünkü ucuz etin yahnisi yavan olur diye atalarımız boş yere söylememişler.

Biz size güzel, sağlıklı ve modern bir hizmet sunumu sağlıyoruz. Sizde böylesi bir hizmetten yararlanmak istiyorsanız İzmir lokma iletişim sayfamızı ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.