Çiğli lokma firmasının geçmişi çok fazla değildir. Çünkü çok eskilere uzanmaz bu ilçenin geçmişi. Yüzyılı biraz aşkındır tarihi. Zemin ıslak, deniz seviyesi, sazlık bataklık olunca eksik olmayan çiğinden doğmuş olabilir Çiğli ismi. Göçmenler devlet geleneği gereği yerleştirilir bataklıklara. Balkan göçmenleri de on dokuzuncu yüzyıl sonralarına doğru yerleştirilmiştir buraya. Bu bataklıktan hayat yaratmak da göç sonrası kolay olmamıştır galiba. Benzeri bir durum da Kafkas göçmenlerinin Sakarya’ya yerleştirilmesi sürecinde de vardır. Bu gibi yerleşim alanlarında hayat diş ile tırnak ile kurulduğundan toplumsal dayanışma ruhu daha diri olmaktadır. İzmir lokma dökümü Çiğli lokma için de geçerlidir bu durum. Çiğli halkı ortak ağız tadında, ortak duasında buluşur.

Çiğli lokma firması arıyor iseniz ilçenin tüm sokaklarında ve mahallerinde hizmet sunan seyyar ekibimiz ve aracımız mevcuttur. Egekent veya Evka iki, ya da Güzel tepe, Şirintepe ya da Köyiçi, Küçük Çiğli, Maltepe mahalleleri olabilir veya Balatçık, İstasyonaltı, Santral, Evka 5, Harmandalı mahallelerinden birinde de lokma döktürmek isteyebilirsiniz, Sasalı, Kalkıç bile olabilir, hiç sorun değil, biz, İzmir lokma için tüm mahalle ya da sokaklarında lokma dökümü yapıyoruz. Bu ekibe ve donanıma sahibiz.

Seyyar Çiğli lokma firması

Lokma dökme nedeniniz nişan, düğün, sünnet, doğum, askere gitme, askerden gelme veya ahirete gönderdiğiniz yakınızın ruhuna dua için olabilir. Biz düğün için de, nişan için de, sünnet için de, askerlik için de, iş yeri açılışı için de, rahmet duası için de Kuran eşliğin de lokma dökümü yapıyoruz. Siz bize kaç kişilik olacağını, hangi adreste ve ne zaman olacağınız ilettikten sonra, biz size, kullandığımız malzemelerimizin niteliğini ve fiyatımızı sunuyoruz, siz onayladığınızda, istediğiniz yer ve zamanda lokma dökümü hizmeti vermek üzere anlaşıyoruz.

Çiğli lokma fiyatı için ön araştırma yapmanızda elbette sizin faydanız olacaktır. İnsan sağlığından, malzeme kalitesinden, hizmet niteliğinden çalmayan, tescilli marka un, şeker, yağ kullan firmaların lokma fiyatları da hemen hemen bir birlerine yakındır. Ciddi fark var ise o firma için dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İzmir lokma ekibimizi tanıyabilir, çalışmasını gözlemleyebilir, kullandıkları un, şeker, yağ gibi malzemeleri de inceleyebilirsiniz. Biz denetime açık çalışıyoruz.

Çiğli lokma