Un ve şeker ana maddesi olan birçok yiyecek vardır. Baklava, kadayıf, sarma gibi birçok tatlıyı sayabiliriz. Fakat bunların hiç biri lokma tatlısının lezzeti ile yarışamamaktadır. Hafif oluşu, ağızda bıraktığı lezzet, çıtır çıtır çıkardığı sesle farklı bir tatlıdır. Fakat lokmanın diğer tatlılardan ayrılan başka bir yönü daha vardır ki bu onu adeta eşsiz kılmaktadır. Bu da lokmanın evlerde her hangi bir tatlı gibi yapılıp yenmesi değil ya da tatlıcılarda satılıyor olması da değildir. Bu lokmanın diğer insanlara bedava dağıtılmasıdır.

Lokmanın bedava dağıtılması geleneği tüm ülkede görülmesine karşın İzmir’de bu olay bambaşka bir boyut kazanmıştır. Burada bu işi kendisine meslek edinmiş insanlar tarafından profesyonel bir şekilde yapılmakta olup bu kişi ya da kuruluşlara İzmir lokmacı denmektedir. Belirli bir ücret karşılığında lokma dağıtmak isteyen vatandaşlarımızın gösterdiği yer ve zamanda bu işi yapmaktadırlar.

İzmir Lokma Lezzeti Ustadan Gelir

Lokmanın lezzetli olması için iki koşul olmazsa olmazdır. Birincisi kaliteli malzeme kullanmaktır. Malzemenin kaliteli olması da yetmez aynı zamanda taze ve doğal olmalıdır. Doğal derken kast ettiğimiz glikoz şurubu kullanımıdır. Bir diğer ve esasında belirleyici olan etken ise ustanın durumudur. İyi bir ustanın elinden lezzetli lokma çıkar. Kötü bir ustaya en iyi malzemeleri de verseniz yapacağı pek bir şey yoktur.

Biz de İzmir lokma firması olarak uzun yıllardan beri bu sektörde faaliyet yürütmekteyiz. Deneyimli personelimizle kaliteli ve lezzetli lokmalarımızı tüm Ege bölgesinde dökmekteyiz. Seri, temiz ve dürüst çalışma prensibimizle İzmir halkı arasında bir marka konumunda bulunmaktayız. Diğer firmalardan farkımızı yüzlerce referanslarımızla ortaya koymaktayız.

Lezzetli Lokma

Başlıca faaliyetimiz lokma dökümü olmasına karşın pilav yapımı ve dağıtımı, helva dağıtımı ve İzmir saray lokma dökümünü sayabiliriz. Burada saydığımız faaliyetlerimizden yararlanmak için en az iki gün öncesinde haber vermeniz gerekmektedir. Çünkü gerek malzemelerin taze bir şekilde edinilmesi gerekse de ön hazırlıkların yapılması açısından belirli bir zaman gerekmektedir.

Ürünlerimizde her zaman için taze ve birinci sınıf bir malzeme kullanmaktayız. Buna karşın İzmir lokma fiyatı konusunda oldukça iyi rakamlar vermekte olup ilgili linkten rakamlarımıza göz atmanızı dileriz. İzmirlokma.org kardeş firmasına lokma dökümü işinde başarı ve bol kazanç dileriz.

Lezzetli Ve Sağlıklı Lokma

Lokmanın sadece lezzetli olması yeterli midir? Birçok kişi bu soruya çok farklı yanıtlar verebilir. Fakat nu sorunun bir tek cevabı vardır. O da tek başına lezzet yeterli değildir. Aynı zamanda lokmanın sağlıklı ve temiz bir şekilde yapılıp sunulması da gerekmektedir. Hayırsever vatandaşlarımız doğaları gereği sizin sağlıklı bir lokma yapıp yapmadığınızı sorgulamazlar. Onlar zaten sizin sağlıklı bir üretim yaptığınızı düşünürler.

Peki, gerçekte yapılan bütün lokmalar sağlıklı mıdır? Günümüzde bu soruya verilecek cevap ne yazık ki olumlu değildir. Çünkü piyasada pek çok lokma firmasının ne bir yasal izinleri ne de herhangi bir meslek örgütüne kayıtları bulunmamaktadır. Buda ister istemez bir denetimsizliği beraberinde getirmektedir.

Lokma Firmasının Özdenetimi

saray lokmaLokma firmalarının belirli bir denetim mekanizmasının olmaması ister istemez firmaların kendi özdenetimlerini gündeme getirmektedir. Lokma firmalarının özdenetimleri nasıl olmaktadır. Bir firmanın işini severek ve güzel bir şekilde yapmasını istemesi ile alakalı bir durumdur. Bazı firmalar gayet güzel ve işleyen bir özdenetim mekanizması kurmuşlardır. Bazı firmalar ise denetim dediğiniz zaman tüyleri diken diken olmaktadır.

Özdenetim yapan firmalarda işleyiş genelde dışardan bir gözlemcinin sorunları ya da eksiklikleri tespit edip yönetime aktarması ile gerçekleşmektedir. Aynı zamanda lokmacı ustasının da müşterilerden gelen uyarılara kulak asması sonucunda kendini düzeltmesi ile yapılmaktadır.

İzmir lokmacı firmaları içerisinde daha önce de söylediğimiz korsan firmaların varlığı oldukça yüksek sayıda yer almaktadır. Bu firmaların ne bir özdenetimleri ne de kendilerinin denetimlerini istememektedirler.