İzmir saray lokma

Hangi işi yaparsak yapalım hijyen o işin önceliğidir. Sadece iş değil. Hayatımızın her alanında hijyen bizim için yaşamsal önemdedir. Laf ola beri gele değil, gerçekten pis bir yaşamın kalitesi ve sağlığı olabilir mi? Lokmacılıkta temizliğe dikkat edilmesi gereken mesleklerden birisidir. Doğrudan yiyecek sektörünün bir kolu olup hiç bir şekilde bu konunun ihmal edilmemesi gerekmektedir. Bazı firmaların işini baştan savma yaptıkları temizliğe verdikleri önem ile gözükmektedir.

Burada yazmak istemiyorum. Firmayı teşhir edip ekmeği ile oynamak ahlaki de olmaz. Bu neden ile firmanın ismini yazmıyorum. Fakat sözlü uyardım. İkaz ettim. Tekrar aynı davranışları ile karşılaşırsam değil burada karşılaştığım her yorum sayfasında her forumda ve sosyal medya da pis davranışlarını teşhir edeceğim. Bu elbette çok iyi bir çözüm değildir. Bu tür firmalar bir şekilde yolunu bulup gene de işlerine devam etmektedirler.

Sağlıksız Çalışanları Teşhir Etmeli

Bu işin kökten çözümü halkın bilinçlenmesi ile mümkündür. Eğer bir yerden tepki alıp başka bir yerden tepki almıyor ise o lokmacı işine devam etmektedir. Fakat her gittiği yerden bir tepki alır ise o zaman bende bir sorun var diye düşünmeye başlayacaktır. Elbette işin doğrusu bu tür firmalar ile çalışmamak onları yalıtmaktır. Fakat nüfusun kalabalık oluşu buna pek fazla izin vermemektedir.

Sağlıksız çalışanları teşhir etmenin yolları vardır. Bunlardan birincisi ne üzerinde farklı platformlarda bu firmaların yapmış oldukları kötü işler anlatılabilir. Ayrıca Google haritalarda müşteri yorumları da gayet güzel bir şekilde size izin vermektedir.

İzmir lokmacıları Neden Hijyene Dikkat Etmezler

İzmir lokma hijyeni ile bir firmanın hijyen olmayan davranışını anlatmaya çalışıyorum. Nedir bu? Lokma ustasının tırnaklarının arasında ki kapkara kiri görmek dahi mide bulandırıcıdır. “Kardeşim elini yıkamıyorsun, neden eldiven takmıyorsun?” diye sorduğumda, “beğenmezsin yemezsin arkadaş, kalabalık yapma hadi” demez mi? Pişkinliğe bakar mısınız? Sanki kendi evinde özel akşam yemeğine davetliyim gibi. Sana hayır sever bir yurttaş ücretini ödüyor ve lokma ikram etme hizmetini vermeni istiyor. Senin böylesi sağlıksız ve pis hizmete hakkın var mı dediğimde saldırdı. Saldırdı ve tüm ekibi harekete geçti. Lokma sırasında ki insanlar araya girdi. Daha doğrusu beni korumaya aldı. Sonra hayır sahibi arkadaş geldi. Koluma girip beni kenara çekti. Ekonomik gücünün bu olduğunu, ölen annesinin hayrına lokma dağıttığını, tatsızlığın iyi olmayacağını, eleştirimi yaptığımı söyledi. Adama baktım.

İzmir lokmacıları neden hijyene dikkat etmezler sorusuna verilecek cevap bellidir. Bütün İzmir lokmacıları bu şekilde değildir. Özellikle geçmişi çok eskilere dayanan bazı firmaların temizlik anlayışları takdire şayandır.

Temiz Çalışan Firma Nasıl Olur

Temiz bir lokma dağıtımı yapan firma bulmak esasında hiçte zor bir şey değildir. Sadece neyi nasıl arayacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir. Lokma dağıtımı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız öncelikle düzgün ve temiz bir iş yapan firma araması gerekmektedir. Eğer siz bunu değil de ucuz lokma dağıtımı arayışında olursanız karşınıza ne çıkacağı belli olmaz.

Temiz çalışan bir firma ilk bakışta hemen kendisini belli eder. Bir kere çalışanların üstü başı tertemizdir. Baktığınızda içiniz açılır. Çalışanların kıyafetleri, eldiveni, bonesi, maskesi muntazam ve tamdır. Kullanmış oldukları kap kacak pırıl pırıl ışıldamaktadır. Lokmaların içerisinde her hangi bir yabancı maddeye rastlamanız olası değildir.