Karşıyaka Lokma

Karşıyaka lokma dökmek veya pişirmek pek çok insana basit gibi görünmektedir. Oysa dikkat edilmesi gereken pek çok kural ve kaide bulunmaktadır. Bu kurallara bağlı bir şekilde üretim yapan Karşıyaka lokmacısı bulmak için ya çevrenizden faydalanacaksınız eşe dosta soracaksınız ya da deneme yanılma yöntemini kullanacaksınız. İzmir lokmacı firmaları genelde amatör bir ruh ve işleyişle çalıştıkları için sağlam bir bilgi edinmek oldukça zordur.

Karşıyaka’da faaliyet gösteren yüzlerce firma içerisinden Karşıyaka’nın her yerinde üretim yapıp dağıtımını başarı ile sağlayanlara Karşıyaka Lokmacısı demekteyiz. İzmir’de yaşayan herkes bilir ki Lokma nerede dağıtılacaksa orada pişirilmektedir. Hamurun yapılışından pişirilmesi ve sıcak sıcak dağıtılması esası kabul görmektedir. İzmir’de İşyerinde lokmanın hazırlanıp dağıtılacağı yere gönderilmesi pek görülmüş bir şey değildir.

Karşıyaka lokma firması olmak

Karşıyaka lokma firması olmak için belirli bir standartta üretim yapmak gereklidir. Kullanılan yağın, unun ve şekerin kalitesi üst seviyede olmalı böylece üretilen lokmada belirli bir kalite yakalanabilmelidir. Kaliteli ve lezzetli bir lokma üretiminin ilk şartı da zaten budur. Ama her şey demek de değildir. İkinci şartı kullanılan malzemenin birinci sınıf olduğunu varsayarsak, üretimi gerçekleştiren ustanın deneyim ve tecrübesidir.

Tersi durumda söz konusu olabilmekte yani siz çok iyi bir usta olabilirsiniz ama kullandığınız malzemeler iyi olmadığı müddetçe kaliteli ve lezzetli bir lokma üretmeniz mümkün olmayacaktır. Usta gereken malzemeyi seçecek ve hangi aşamaları takip edeceğini çok iyi bilmelidir. Hamurun kıvamından tutunda şerbete kadar her şey ustanın maharetine bağlı olabilmektedir.

Biz Karşıyaka lokma firması olarak hem kaliteli malzeme kullanıp hem de yılların deneyimine sahip ustalarımızın üretmiş olduğu lokmaları halkımıza ikram etmekteyiz. Şimdiye kadar Karşıyaka ilçesinde dağıtmış olduğumuz bütün lokmalar bu lezzete sahip olup bundan sonra dağıtacağımız lokmalarda birinci sınıf olmaya devam edecektir.

 

Karşıyaka lokma

2018-01-11T14:23:20+00:0018/06/2014|Karşıyaka lokmacısı|

Siz de fikrinizi belirtin

WhatsApp Yazın