İzmir aşure dağıtımıİzmir aşure dağıtımı hizmetini size en iyi suna firma olarak buradayız. Aşure konusunda uzman personelimizle özel günlerinizde sizin yanınızdayız. Düzgün ve sağlıklı bir üretimle gerçekleştirdiğimiz aşurelerimizi halkımıza sunmaktayız. İnsan sağlığını ön planda tutarak lezzetli aşure yapmaktayız.

Yaklaşık çeyrek asırlık bir zaman diliminde İzmir lokma, saray lokma, pilav ve helva dağıtımının yanı sıra aşure dağıtımı da yapmaktayız. İzmir aşure dağıtımı denince ilk akla bizim gelmememizin birkaç sebebi vardır. İlk olarak sağlıklı üretimdir. Gerek ürünlerimizde gerekse de kullandığımız aletlerin temizliğinde oldukça hassas davranmaktayız.

İzmir halkının paylaşım ve dayanışma geleneğine hitab eden birkaç yiyecek bulunmaktadır. Lokma, pilav, helva ve aşure de bunlardan birisidir. Lokma tatlısı hemen her gün dağıtılması uygun olmaktadır. Aşure ise muharrem ayında özellikle dağıtılmaktadır. Ayrıca üç aylarda ve kişilerin bazı özel günlerinde de dağıtılması mümkündür.

İzmir aşure dağıtımı nasıldır

İzmir aşure dağıtımı isteyen vatandaşlarımızın arzusuna göre belirlenen miktarda hazırlıyoruz. Aşure siparişlerinde en az üç gün önceden haber vermeniz gerekmektedir. Çünkü gereken malzemeyi taze bir şekilde temin etmekteyiz. Aşure yapımında kullanılan malzemelerden buğday, nohut, fasulye gibi bakliyatların tazeliği çok önemlidir. Ayrıca kuş üzümü, kuru üzüm, erik, incir gibi malzemelerin de nemden korunmuş olması gereklidir. Kullanılan şekerin kesinlikle şeker pancarından elde edilmiş olması ise hayati derecede önemlidir.

Aşure yapımında kullandığımız bütün malzemeler birinci kalitedir. Ürünlerimizde hiçbir şekilde genetiği oynanmış, doğal olmayan bir ürün kullanılmamaktadır. Aşuremizin kıvamı istenilen düzeyde olup, ne sulu nede çok katı olmamaktadır. Süsleme malzemesi olarak isteğe bağlı seçenekler söz konusudur. Ekstra istenen süsleme malzemelerinin fiyatı ayrıca konuşulur.

Sizde özel gününüzde lokma haricinde farklı bir alternatif denemek istemez misiniz? İnternet sitemizde yer alan form veya iletişim bilgileri vasıtası ile bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bir kere aşuremizin tadına bakan ev hanımlarını kıskandıracak niteliktedir. Bizden tarif almaya çalışan ev hanımlarına da olumsuz cevap vermiyoruz. Çünkü biz bu güzelliğin daha da yayılması ve paylaşılması için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz.

İzmir Aşure Servisi

İzmir aşure dağıtımıİzmir halkının aşure ayında dayanışma ve paylaşma duyguları üst seviyelere çıkmaktadır. Bu ayda lokma ve aşure dağıtımı en üst seviyede yapılmaktadır. Şehrin hemen her yerinde İzmir aşure servisi yapılmaktadır. Tamamen ücretsiz olan bu şölene sizde katılın. İster hayır sahibi olarak isterseniz de aşurelerin tadına bakan olarak katılabilirsiniz.

İzmir aşure servisi profesyonel firmalar tarafından yapılınca hem lezzeti hem de anlamı yerini bulmaktadır. Muharrem ayında birinci sınıf bir hizmet anlayışı ile yapılan aşurelerin lezzeti dilden dile dolaşmaktadır.

İzmir aşure servisini anlaştığımız saatte ve yerde hazır olacak şekilde bekliyoruz. Sizin onayınızdan sonra gerek hazır tabaklarımızla gerekse de kazandan servis yaparak dağıtımımıza başlıyoruz. Sayısı zaten belli olan bir dağıtım olduğu için gönül rahatlığı ile tabaklarımızı dilerseniz sayabilirsiniz.

Aşure Yapımında Kullanılan Malzemeler

Aşure yapımında kullanılan malzemeler biraz standartlaşmış olsalar da bazı farklılıklar olabilmektedir. Genelde buğday, nohut, kuru fasulye, kuş üzümü standart olup bunların haricinde malzemeler isteğe bağlı olarak belirlenmektedir.

Kullanılan malzemenin niteliği elbette önemlidir. Fakat daha da önemli olan malzemenin taze olmasıdır. Özellikle buğdayın taze olmaması durumunda aşureniz farklı bir tatla servis edilmiş olacaktır. Ki bu tat insanın ağzında hiçte hoş olamayan bir aroma bırakmaktadır.

Bazı müşterilerimiz üzerine süsleme olarak ceviz, antep fıstığı ya da yer fıstığı kullanılmasını istemektedirler. Bunların hangisinin kullanılacağı tamamen sizin isteğinize bağlı olup hepsinin fiyatlandırması ayrı ayrı olmaktadır. Nar ise aşurenin olmazsa olmazıdır. Eğer mevsiminde iseniz mutlaka nar koyup muhteşem bir görsellik ve lezzet sağlamış oluruz.

Temiz Aşure Yapımı

Aşure yapımı öyle göründüğü gibi bütün malzemeleri at kazana pişsin demek değildir. Aşure yapımında her malzemenin pişme süreleri çok farklıdır. Bu yüzden bazı ustalar her malzemeyi ayrı ayrı yapıp sonradan birleştirme yoluna gidebilmekteler. Bazı ustalar ise tek kazanda sırasıyla pişirerek aşureyi kıvama getirmektedirler.

Aşure yapımında malzemelerin atılış sırası elbette önemlidir. Fakat bundan daha önemli olan olay ise temiz bir aşure yapımıdır. Bütün malzemeler tek tek güzelce yıkanmalıdır. Daha sonra temiz bir su içinde pişirilmelidir. Yapım esnasında çalışanların koruyucu maske ve eldiven takmaları son derece önemlidir.

İzmir aşure dağıtımı nasıl olmalı

İzmir aşure dağıtımı yukarıda da söylediğimiz gibi temiz bir şekilde başlayıp temiz bir şekilde sunulmalıdır. Yapılış sırasında olduğu gibi dağıtım sırasında da maske, eldiven ve bone kullanılmalıdır. Bizim diğer firmalardan en önemli farkımız sadece lezzetimiz değildir. Aynı zamanda piyasada en temiz aşure dağıtımı yapan firma olarak ta bilinmekteyiz.

Sizde eğer temiz sağlıklı ve lezzetli bir aşure dağıtımı istiyorsanız İzmir lokma iletişim sayfamızdan bizimle kontak kurarak bu lezzeti başkaları ile paylaşma şansına erişebilirsiniz.

izmir aşure dağıtımı